Egy másik módja a mozgás érzékeltetésének, amikor a kamerát fixen tartva expozíció közben a zoom objektívet valamelyik irányba (ezt ugye a téma is meghatározza, hogy teléről vagy nagylátószögből indítunk) gyorsan elmozdítjuk. Az „úsztatott kamerás” fényképezéshez képest (lásd előző bejegyzésünket), amivel egyirányú mozgást tudunk megjeleníteni, ezzel a technikával 3D-s hatást érhetünk el. Természetesen itt is hosszabb záridőt válasszunk. 1/30 vagy hosszabb.
Nem mindenkinek van ám profi gépe, olyan tippeket is mondj ami kompakt géppel megvalósítható!
VálaszTörlésFigyelj, aki komolyan veszi valamennyire ezt a hobbit, az beáldoz egy tükrösre, én is egy 20 ezer forintos kompakttal kezdtem, de ott annyira korlátozottak a lehetőségek, hogy sok mindent nem lehetne tanítani.
VálaszTörlésTeljesen egyetértek, 2 évig kompaktot használtam, de az első tükrösöm megvétele után alig hittem a szememnek. A kompakt tanulásnak nagyon jó, de komolyabb technikákhoz kevés.
VálaszTörlésHát szeretném komolyan venni, most megyek majd fotós képzésre, csak sajnos nem vagyok Nemzeti Bank hogy hirtelen befektessek egy jobb gépbe. 1 éve kaptam a kompaktot, de szükségem lesz vmi jobbra, mert én is észrevettem hogy korlátozva vannak a lehetőségek. Szal muszáj lesz.. Addig meg csak olvasgatom a blogot..:D
VálaszTörlésHogy lehet egyszerre exponálni és zoomolni is???
VálaszTörlésÁllványról két kézzel!
VálaszTörlésEgyikkel az expo gombot nyomod,a másikkal tekered a zoomgyűrűt!